طراحی داخلی فضای اداری 4

فضاهای خدماتی شامل: اتاق های پرسنلی شامل توالت، دوش، رختکن، فضای نشستن، ملاقات و نگهداری وسایل کارکنان انبار برای مبلمان و تجهیزات اداری خدمات نظافتی شامل نگهداری وسایل نظافت و دفع زباله اتاق های تأسیسات اتاق های نگهبانی شامل ایستگاه های کار برای نگهبانان
ادامه مطلب

طراحی داخلی فضای اداری 3

دیوارهای سبک جداکننده (حائل ها) ازحائل ها برای محدود کردن فضا استفاده می شود.این حائل ها می توانند امکان ایجاد قفسه بندی، کابل کشی را برای سیستم روشنایی و برق را فراهم نمایند. معمولاً ارتفاع این حائل ها 80 تا 180 سانتی متر است که بستگی به میزان خصوصی بودن محیط دارد. نواحی ملاقات  این نواحی می تواند به صورت یک فضا در انتهای میز با یک اتاق مجهز به تجهیزات کنفرانس ویدیوئی باشد. که مبلمان آن بستگی به طرح و اندازه فضا دارد. میز و صندلی ها از اقلام ضروری اتا قهای ملاقات می باشندکه در جلسات غیررسمی از مبل راحتی، صندلی های استراحت با میزهای کوتاه برای کارهای دفتری استفاده می شود.
ادامه مطلب

طراحی داخلی فضای اداری 2

هزینه دفاتر از نظر فضا، مساحت و سرویس دهی، بیش از هزینه ایستگاه های کار با پلان آزاد است، ولی محیط خصوصی و خلوت بیشتر را فراهم می سازد. در ایستگاه های کار با پلان آزاد محیط خصوصی بصری از طریق حائل ها به دست می آید. ولی دفتر کار خصوصی نیاز به دیوارهایی با عایق بندی صوتی دارد. حداقل اندازه خالص ایستگاه کار 8/ 2 مترمربع به ازای هر نفر است که برای موقعیت های مدیریتی و عمومی به ترتیب به 5/ 6 متر و 5/ 3 متر مربع می رسد. ایستگاه های کار باید حداکثر راحتی را به وجود آورند. کوچک ترین دفتر فردی در حدود 12 متر مربع است.
ادامه مطلب

طراحی داخلی فضای اداری 1

امروزه ساختمان ها با کاربردهای گوناگون ساخته می شوند و یک دسته از آن ها به منظور انجام امور دفتری و اداری می باشد. ساختمان های اداری بایستی دارای انعطاف پذیری، راحتی نگهداری، دسترسی مناسب و یک موقعیت اکولوژیکی (اقلیمی) مناسب باشند و از طرف دیگر یک محیط آرام، لذت بخش و مفید را برای استفاده کنندگان فراهم سازند. امروزه ساختمان های اداری بیشتر دارای نماهای شیشه ای مشابه هستند اما تقسیم بندی و کیفیت فضاهای داخلی آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد.
ادامه مطلب