طراحی داخلی دفتر مدیریت ( استودیو معماری دیدآ )
دکوراسیون داخلی دفتر اداری - استودیو-معماری-دیدا
طراحی داخلی دفتر اداری - استودیو-معماری-دیدا

دفتر مدیریت دانشگاه عدالت

موقعیت : ایران.تهران.بلوار آفریقا.خ.گلفام
کارفرما : دانشگاه عدالت
طراحی داخلی : استودیو دیدا
سال طراحی : 1392

فیلم  برداشت پروژه :

EDALAT UNI'S MANAGMENT OFFICE

LOCATION : IRAN.TEHRAN.AFRIGHA BLV
CLIENT :EDALAT UNIVERCITY
INTERIOR DESIGN : DEEDA STUDIO
YEAR OF DESIGN : 2012

INTERIOR DESIGN

دکوراسیون داخلی

طراحی این فضا,  با توجه به نوع کاربری آن , که همبسته با مفاهیم و معانی " عدالت, قضاوت , اسلامیت " و به تبع برقراری این مفاهیم بطور مستقیم در ارتباط با" آرامش,تعالی و پویایی " روان و زندگی جمعی مردم جامعه است و همچنین , با گزینش نگاهی پست مدرن (از نوع اسلامی- ایرانی) به سبک کلی طراحی , صورت پذیرفته است .
با توجه به جایگاه نهاد قضاوت در جامعه و لزوم  اقتدار در عین سلامتی و شفافیت آن , از سنگ روشن وکاملا صیقلی ممتاز جهت کف سازی مجدد آن استفاده شده و با توجه به سفید وشکیل بودن گچ بری های سقف و قسمت گنبدی شکل موجود , دیوارها نیز جهت یکپارچگی باتم کلی فضا از قطعات چهار طرف ابزار خورده ی ام دی اف با روکش چوب لارکس به رنگ بیاض مش استفاده شده است که در عین روشن و وسیع کردن فضای اتاق , با توجه به بافت و ماهیت چوب , صمیمیت و گرمای ملایمی نیز در فضا خواهیم داشت .
با در نظر گرفتن اصول معماری معناگرایانه , با ترکیب یک المان درخشنده در پشت طرحهای اسلیمی چوبی در حاشیه و کناره های درب های ورودی فضا , جدای از زیبایی منحصر به فرد آن و ایجاد حالتی نوستالژیک در اطراف آن, به هدف القای مفهوم " نورانیت وحی , پشتوانه و جوهره ی نظم حاصله از برقراری عدالت اسلامی " به ناخوداگاه حاضران در این فضا نزدیک شده ایم . المان های درخشنده در این بخش با کار گذاری منبع های نوری در پشت شیشه هایی با رنگ آمیزی شفاف و با لمینیت کردن تکسچر های ویژه ما بین آنها تهیه شده است .

جهت بزرگداشت و تکریم میهمانان این حریم مدیریتی بخشی از این فضا حدود ده سانتیمتر مرتفع تر و با پیرامونی شیشه ای و دکوراسیونی فاخر از بقیه فضا مجزا گشته است .
با توجه به سقف گنبدی شکل موجود در این فضا و با این نگاه مفهومی که سقف های گنبدی در معماری اسلامی-ایرانی نماد آسمان و عوالم بالاتر بوده و منعکس کننده ی بازخورد معنوی عوالم پایین تر به خود آنهاست .
با قرار دادن حوضچه ای سنگی با نور پردازی داخلی و آب مواج شده توسط پمپ  زیر آن , شاهد انعکاس  نور و آب  روی سطح داخلی گنبد هستیم که به طور سمبلیک منعکس کننده اثرات آرامش و طراوت به وجود آمده در سطح جامعه بر اثر برقراری عدالت به عوالم قدسی می باشد .
جدای از دکوراسیون فضای مربوط به میز مدیریت ,جانمایی آن نیز به گونه ایست که اشراف کامل به تمام فضاهای موجود داشته باشد .
همچنین پرده مربوط به ویدئو پروجکشن هنگام بسته بودن کاملا در فضای دیوار پنهان شده و دکور زیبای پشت آن نمایان خواهد شد .
 نکات و ایده های بسیار دیگری چه در طراحی معماری و چه در طراحی داخلی و هارمونی رنگ ها و نوع نورپردازی و جنبه های روانشناختی طرح و رنگ ها وجود دارد که به جهت طولانی شدن این نگاشته از نوشتن آنهاپرهیز شده و در تصاویر سه بعدی مستتر میباشد .

نقشه و پلان طراحی دکوراسیون داخلی اداری - استودیو-معماری-دیدا

تصاویر طراحی داخلی :

Erecting false_walls using an aluminum structure and wood-coated molded MDF planks 

Using a source of light behind the colored and textured glasses underlying the CNC processed arabesque designs

​​​​​​​placing stone fountains beneath a dome-like ceiling and providing the lighting required for the reflection of the motion of water surface waves on the inner surface of the dome